Kişisel Bakım ve Cilt analizi

Telefon : 0850 466 0 460
Gsm : 0541 578 86 67

Profesyonel Cilt Bakımı

Bakırköy Güzellik Salonu , Bakırköy Güzellik Merkezi , Bakırköy Güzellik Merkezleri ,


Telefon : 0850 466 0 460

GSM : 0541 578 86 67

Profesyonel Cilt Bakımı

HydraFacial

Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemi. Hydrafacial, zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildinizin kaybettiği formunu geri kazandırırken, nem, vitamin ve mineral desteği sağlayan bir uygulama. Cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Bu işlem aynı zamanda ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı da gideriyor. Gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmasının yanı sıra akne tedavisi için de kullanılıyor.

Hydra Facial 'ın Cilde faydaları nelerdir?

Zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildin kaybettiği formunu, nem, vitamin ve mineral desteğiyle geri kazandırmayı amaçlar. Öncelikli olarak cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırır ve daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekeleri ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olan HydraFacial, gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmanın yanı sıra akne tedavisi için de kullanılır.

Klasik cilt bakımından farkı nedir?

Klasik cilt bakımından farklı olan Hydrafacial’da cildinize buhar verilip herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz. Dolayısıyla herhangi bir kızarıklık ya da beklenmedik etki görülmez. HydraFacial MD sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışır. Basınçla püskürtme yapan bu başlıkla cilt, derinlemesine temizlenir, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan rahatlıkla arındırılır. Ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılarak tıkalı gözenekler açılır. Açılmış gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanır. Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar ve Led Terapi sistemleri uygulanarak tedavi sağlanır. Led Terapi sisteminde mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizlerken; Sanada Güzellik Merkezinde ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyarır ve cildi sıkılaştırır. Bu yeni nesil cilt bakımını en özel ve güvenilir kılan da Hydrafacial’in ‘En iyi Cilt Tedavi Ödülü’ yanında, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan tek cilt bakım cihazı olmasıdır.

KLASİK CİLT BAKIMI

Kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1.5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir Sanada Güzellik merkezi olarak önermekteyiz.

ANTİ-AGİNG CİLT BAKIMI

Yaşlılık kaçınılmaz bir süreçtir ve doğumla başlar, ölüme kadar devam etmektedir. Yaşımız ilerledikçe cildimizde kolojen-elastin üretiminde azalma başlar ve böylelikle ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Yaşlanma belirtilerini azaltmak için serbest radikallerin verdiği zararı önleyen zengin vitaminler ve antioksidanlar içeren ürünler kullanılarak cildin ihtiyacı olan serumlar kullanılarak cilde basınçlı oksijen ile uygulanmaktadır.

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI

Vücudumuzdaki oksijen yaşa, sigara kullanımına strese bağlı olarak azalabilmektedir. Oksijenin azalması,yaşlanma sürecini hızlandırmaktadr. Olgun cilt tabakasındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar gördüğünden epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamaz. Cildin oksijen ve besin yetersizliği sonucu cilt formunu kaybeder. Bu noktada devreye giren oksijen terapisi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Oksijen cilde yaşam verir ve cilt hücrelerinin fonksiyonu için yakıt vazifesi görür.

Oksiterapi, atmosferdeki havadan elde edilen doğal oksijenle uygulanır, cildin ihtiyacına göre kullanılan serumlarla birlikte oksijen makinesine bağlı başlıkla yakın mesafeden hafif dokunuşlarla ve kısa aralıklarla basınçlı oksijen verilir. Böylelikle hem serumun içeriği, hem oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşıyor. Oksijenle birlikte kullanılan serumlar normalden iki kat fazla etki göstermektedir. Böylelikle cilt hücreleri yenilenerek sağlıklı bir görünüm elde edilmektedir.

AKNE TEDAVİSİ

Akne, siyah veya beyaz noktalar, kırmızı kabarcıklar, bazen de kistler şeklinde kendini gösteren hormonal deri hastalığıdır. Akne problemi ergenliğe bağlı, hormonal düzensizlik ve hamilelik dönemlerinde görülmektedir. Kullanılan profesyonel ürünlerle bakımlar yapılarak akne probleminin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Sanada Güzellik Merkezinde bulunan Uzmanlar tarafından cilt analizi yapılır ve ardından ciltteki siyah nokta ve tıkanmış olan gözenekler temizlenmektedir. Akneli cildin problemi olan sebum(yağ) problemini de en aza indirmek amacıyla cilde uygun serumlarla tedavi edilmektedir.

LEKE TEDAVİSİ

Cilde rengini veren melanin fazlalığı hormonal değişiklikler, güneş ışınları, ya da geçmişten bugüne kadar ciltte görülen travmalar, cilt tonlamasında bozukluklar veya kahverengi lekelerin oluşmasına yol açmaktadır. Kullanılan güçlü antioksidan serumlar ile cilt tonunda aydınlanma ve oluşabilecek olan lekeleri önlenmektedir.

Karbon Peeling

Karbon Peeling Ne Yapar ?
Karbon peeling leke tedavisinde kullanılan, gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Ayrıca açık renkli ince tüylerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir.

Karbon Peeling Nedir ?

Karbon Peeling, çok koyu renkli cilt tonuna sahip kişilerde de lazer epilasyon uygulamasının yapılmasına imkan sağlayan lazer teknolojisi ile tedaviye ismini veren karbon sıvısı beraberinde gerçekleştirilen ve leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma benzeri cilt yenileyici işlemlerde kullanılan bir uygulamadır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • Ciltte soyulma oluşturmadan doku yenilenmesi yaratır.
  • Cildin yağ ve nem dengesini düzenler.
  • Cilt lekelerinin tedavisinde en etkili yöntemlerden birisidir ve ciltte renk tonu dengesi ve parlaklık sağlar.
  • Diğer cilt tedavi işlemlerinin (PRP, Mezoterapi vb.) etkilerini arttırmaya katkı gösterir.
  • Uygulama yaz aylarında da gerçekleştirilebilmektedir.

Kimlere Uygulanabilir?

Alerjik reaksiyonları olmayan, ve lazer uygulamalarının yapılmasında sakınca bulunmayan kadın ve erkek herkese bu işlem yapılabilir.

Bu İşlem Kaç Seans Uygulanır?

Seans sayıları kişinin cildininin ihtiyacına göre değişmektedir. Ortalama bir sorun için çözüm 4 seanstan başlar. Duruma göre seans sayısı 10 seansa kadar çıkar.

Seans Süresi Ne Kadardır?

Tek bir seansın süresi 35 dakikadır. Karbon maskesinin kuruması ile işleme başlanır. Bazen işlem süresi 40 dakika sürebilir.

Seans Periyodu Nedir?

Seans arası süre 1 hafta veya 2 haftadır. Bazı durumlarda bu süre 10 gün olarak ortalanmaktadır.

Seanstan Sonra Kişi Günlük Hayatına Devam Edebilir Mi?

Elbette. Bu işlemde sonra kişi seans sonrası dikkat edilmesi gerek bir iki hususa özen gösterdikten sonra işine ve günlük rutinlerine geri dönebilir.

Seanstan Sonra Ne Yapılmalı?

Lazerli uygulamaların tamamında olduğu gibi bu işlemden sorna da güneşten korunmak çok önemlidir. Bu nedenle güneş koruyucu kremler bütün tedavi süreci dahil seans sonraları özenle kullanılmalıdır. Bunun yanında işlem bölgesi yıkanmamalıdır.

İşlem Etkisi Ne Zaman Gözlenir?

Bu işlemin etkisi yapıldığı andan itibaren yani karbon tanecikleri deri altına yayıldığı andan itibaren etki eder ve epidermiste yani deri üzerinde güzel etkiler gözlenmesi ikinci seansta başlar. Tüm seansların tamamlanmaya başlaması ile yani ilerleyen süreçte de daha olumlu etkiler gözlenir. Son seanstan 1 – 2 hafta sonra ise tamamen yeni ve estetik görüntü sağlanmış olur.

Bu İşlem Tekrarlanabilir Mi?

Elbette. İşlem etkisi geçip cildiniz eski halini almaya başlayınca doktorunuza danışarak yeniden karbon peeling işlemi yaptırabilirsiniz.

Söz Konusu İşlem Diğer Cilt Uygulamaları İle Desteklenebilir Mi?

Cildinizdeki problem için tek başına karbon peeling yeterli olmadığı durumlarda başka cilt uygulamaları ile destekleyebilirsiniz. Peki Bu İşlem Hangi Uygulamalar İle Kombine Edilebilir? Tamamen yeni bir görünüm isterseniz, karbon peeling yapıldıktan sonra ve iyileşme dönemi atlatıldıktan sonra doktorunuza danışarak botoks ya da dolgu uygulamaları yaptırabilirsiniz. Buna ek olarak medikal cilt bakımı da periyotlar ile uygulanmalıdır. Hem bu sayede karbon peeling işleminin etkisi daha uzun süreli olacaktır.